Viselkedésterápiás csoport, szülőtréning, pedagógusképzés
Kabai Dóra, pszichológus, ADHD szakértő
Fimota csoportok és tábor vezetője
nevelési tanácsadó, szülőtréner
Viselkedésterápiás csoportok
Korosztályban hasonló, 3-6 fős csoportban élmény- és drámapedagógiai módszerekkel fejlesztjük a gyerekek önkontrollját és szociális készségeit. Pozitív visszajelzéseket adunk és az egyéni szakmai célok mentén formáljuk, megerősítjük a kívánt viselkedésformákat. Tanítjuk az önuralmat, nagyvonalúságot és az együttműködéshez szükséges egyéb formákat.
Szülőtréning
ADHD-s gyerekkel a családi élet könnyen válik folyamatos túléléssé. A tünetek mibenlétének megértése és a hagyományos nevelési technikáktól eltérő módszerek megismerése, bevezetése minőségi változást hozhat: békésebb és tervezhetőbb családi légkört. Sorstársakkal közösen (hasonló életkorú gyerekek szülei), támogató közegben, jó hangulatban tud a szülők tehetetlensége átfordulni kompentens és céltudatos hozzáállássá.
Improvizációs tréning (ADHD-s kamaszok, fiatal felnőttek ill. szülők számára)
Az improvizációs technikákon, szabályjátékokon keresztül begyakorolható pár ‘jó szokás’, ami lehetőséget ad a kellemetlen, hatástalan rutinok leváltására. A játékos légkör felszabadító hatása megtanít a hibázás elfogadására és a megoldás kereséséhez ad kiartást. (ADHD-s szülők számára az elméleti tréning után javallott.)
Iskolai program
Az ADHD-s gyerekek integrálása annál hatékonyabb, minél több szereplő bevonható a megoldási folyamatokba. Ugyanis az ADHD-s gyerekek viselkedéséből adódó problémák nem szándékosak, ugyanakkor ennek nincs mindig látható jele a környezet számára. Gyakran úgy tűnik, mintha nem tanulnának a hibáikból, mivel számukra a belátás nem elegendő a viselkedésük szabályozásához. Ezért egy iskolai rendszerben több szintről támogatható az ebből adódó nehézség:
- a vezetőség motivációs és jutalmazási rendszerekkel, könnyen tanítható házi renddel tudják támogatni a folyamatot
- a tanárok számára fontos a viselkedési problémák hátterében lévő működési elvek megértése, az ebből származó konfliktusok kezeléséhez segít egy speciális eszköztár
- kortárs közeg számára érzékenyítő foglalkozást lehet szervezni, illetve megerősíteni őket saját erőfeszítéseikben (elfogadás, asszertivitás)
A közös munkát minden esetben egy szülőkonzultációval kezdem!
A csoportok szervezése folyamatos (a jelentkezések sorrendjében, az igények figyelembevételével).
Érdeklődni, jelentkezni a fimotacsopor@gmail.com-on lehet vagy a +3670/5773683-as számon sms-ben.